EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

galerie

Výstava Ráj na Zemi pokračuje od Silvie Milkové a Jany Butzke alias Spektákl jsoucno

Datum

4.12. – 4.1.2019

Cena

vstup zdarma

Výstava „Ráj na Zemi pokračuje“ autorek Silvie Milkové a Jany Butzke alias Spektákl jsoucno je pořádána pro Nadaci na ochranu zvířat v galerii Rock Café, v termínu od 4. 12. 2018 do 4. 1. 2019. V neděli 16. 12., od 17:30 hodin, proběhne vernisáž s komentovanou prohlídkou výstavy a zároveň performance Spektáklu jsoucno.

Jak poodhalit fungování mechanismu našeho světa, v němž se hranice mezi objektivní realitou a halucinací stírají? Kam se ztrácejí významy? Výstava „Ráj na Zemi pokračuje“ jasné odpovědi nenabízí. Místo toho s lehkou ironií představí divákům metodu, jak se vypořádat s minulostí a současností a nepropadat panice každodenního science fiction.

Silvie Milková a Jana Butzke, autorky výstavy, se kromě vlastní sólové dráhy již několik let věnují společné tvorbě pod hlavičkou Spektákl jsoucno. Svá díla charakterizují obecně jako „odpověď na vražednou pitomost a naivitu“. Více než tradiční estetično je zajímá současná společnost – zejména pak člověk jako bytost hledající pravdu, své místo ve Všehomíru a otázky, které si v souvislosti s vlastní existencí každý někdy klademe. Pracují vážně s lehkou nadsázkou, přičemž užívají široké spektrum médií, zejména pak instalace, v nichž kombinují fotografie, video, audio, texty, objekty aj.

Výstava „Ráj na Zemi pokračuje“ je projevem podpory jejích autorek Nadaci na ochranu zvířat, která od roku 1994 hájí zájmy a práva zvířat a zasazuje se o jejich životní pohodu, a také všem lidem dobré vůle (i Květě), kteří mají rádi zvířata a jejich osud jim není lhostejný, kteří podporují nadaci a spolu s ní pomáhají zvířatům.

Nadace na ochranu zvířat děkuje Silvii Milkové a Janě Butzke, fotografkám a performerkám, za uspořádání výstavy se slibným názvem „Ráj na Zemi pokračuje“ a s ještě slibnějším obsahem, za solidaritu, podporu, přízeň a přátelství, jichž si nadace velmi cení a které vysloveně prospívají jejímu působení v ochraně zvířat.

Zobrazit všechny výstavy