En

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kino. Galerie

hudba

Vladivojsko, Pop Killers, JegR

Datum

Pátek 22.9.2017, 20:00

Cena

100,- + poplatky / 130,- v místě

předprodej v síti GoOut.net a od 1.9. v Rock Café

VLADIVOJSKO je rock metalová skupina, kterou v květnu 2015 založila zpěvačka, textařka a skladatelka filmové a divadelní hudby Vladivojna La Chia. Po půl roce fungování kapela vydala debutové album s názvem Hořící hlavy, o kterém bylo napsáno již mnoho oslavných i zatracujících recenzí. Vladivojsko bylo nominováno na objev roku v anketě tvrdších žánrů Břitva a odehrálo již několik desítek koncertů po českých klubech a festivalech. Na podzim roku 2016 jelo turné jako host kapely Wohnout a v zimě si Vladivojsko zahrálo tři koncerty jako host kultovní Insanie.
Třebíčskou kapelu POP KILLERS (rock-crossover) založil v roce 2013 zpěvák Vlasta Zahrádka (czech Faith No More, ex Carmen). Od začátku se zaměřují pouze na vlastní tvorbu, kterou trefně pojmenoval Petr Kůsa (Fajn Rock Music) jako „ten nejpřísnější pop v celý ČR“! Texty zpívané v češtině vykreslují temnější stránku lidské duše. Kapela nahrává první skladby, 2015 vydává úspěšně recenzované CD Na dně propasti. Videoklip Na kafe! v říjnu 2016 4x v řadě zvítězil v Czechparádě jedné hudební stanice a PopKillers se tak stali kapelou měsíce, poté i stříbrní v diváckém hlasování o Kapelu roku. Aktuálně připravují materiál pro druhé album, které by mělo vyjít na jaře příštího roku. PopKillers jste také mohli vidět letos v červnu v pražském klubu Rock Café jako support americké legendy UGLY KID JOE.
Kapela JEGR funguje živě od října roku 2014 a veškeré ohlasy a dojmy na jejich adresu jsou veskrze v kladných hodnotách. Balancují na pomezí různých stylů, čímž v podstatě navazují na odkaz úspěšného Eleisonu, v němž působil frontman Olda Rypar, možná jen v ryzejší a přímočařejší formě. Trio zkušených muzikantů sází především na energii, upřímnou radost z muziky a na místy neotřelé postupy. Právě živá vystoupení jsou toho důkazem.