En

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kino. Galerie

hudba

Ugly Kid Joe (USA) + support: Pop Killers

Datum

Úterý 6.6.2017, 20:30

Cena

420,- + poplatky v předprodejích / 490,- v místě

předprodej v Rock Café a v síti GoOut.net

Legendární kalifornská kapela Ugly Kid Joe míří do Rock Café na jediný koncert v České republice!
UGLY KID JOE se dali dohromady v roce 1990. Jejich název tehdy vznikl jako vtipná odezva na jméno glamrockových Pretty Boy Floyd.
Na rozdíl od jiných garážových kapel jsou UGLY KID JOE mixem mnoha dalších stylů jako hardrock, funky, rap nebo thrash.
Jejich logem je typický kreslený chlapeček v bejsbolce kšiltem dozadu a většinou zvednutým prostředníčkem, který v různých modifikacích doprovází kapelu po celou její kariéru.
Na vrcholu kariéry byli UGLY KID JOE v raných devadesátkách, kdy zabodovali se singlem „Everything About You“. Ten si nejen pobyl 20 týdnů na čelních místech hitparády Billboard TOP 100 Singles chart, ale zazněl i v kultovním hudebním snímku Waynův svět. Dalšího úspěšného singlu „Cat´s in The Cradle“ se prodalo přes 500.000 kusů jen v USA!
V roce 1997, po turné k albu „Motel California“, se UGLY KID JOE na dlouhé roky odmlčeli, aby se v roce 2011 znovu sešli a nahráli EP „Starway To Hell“. Definitivní návrat na scénu zajistila deska „Uglier Than They Used Ta Be“ z roku 2015.
Průřez celou tvorbou v podání nadupané kapely v čele s charismatickým Whitfieldem Cranem čekejte už 6.6. u nás v Rock Café!

Podium Ugly Kid Joe zahřeje zabijáckej crossover v podání kapely Pop Killers z Třebíče.