EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Stroy a The Wild Roots

Datum

Sobota 28.4.2018, 20:30

Cena

249,- v předprodeji / 350,- v místě

předprodej v Rock Café a v síti Ticketpro

Kapela Stroy odstartuje 28. dubna v Rock Café turné, na kterém se představí v plné síle s novým bubeníkem. Kytarista, zpěvák, klávesista a skladatel Michal Skořepa, vyjímečný muž mnoha uměleckých talentů a baskytarista světového formátu Marek Bero uzavřeli dlouhou etapu spolupráce s Milošem Meierem a za bicí spoupravou jej vystřídal Rakušan usazený v Lisabonu Danny Rico. S ním odjeli loňské turné s Philem Ruddem a natočili pod producentskou supervizí Yardy Helešice nové album, které se nyní dokončuje.

Zatímco originální zpěvák a kytarista Michal Skořepa je jednou z nejvýraznějších postav české hudební scény, rozkročenou i do dalších oborů včetně filmu, baskytarista Marek Bero patří k nemnoha českým muzikantům, kteří dosáhli uznání doma i v zahraničí. Etabloval se v Londýně, kde se fanouškem jeho prog rockové kapely Derek Trotson stal Steve Morse (Deep Purple), hrál v legendárních londýnských klubech Scala, Water Rats,Underworld,100, Purple Turtle,Blues Kitchen,Boston Arms Music Room nebo Dublin Castle, spolupracoval s producentem Tomem Nicholsem (All Saints,Kylie Minogue nebo Celine Dion), pracoval v řadě prestižních studií a fanouškem jeho excelentní hry je také Rex Brown (ex-Pantera). V kapela Derek Trotson se objevil talé bubeník Danny Rico, který nyní skvěle dotváří kompaktní zvuk Stroy.

Na koncertě v Rock Café podpoří Stroy energická tříčlenná kapela The Wild Roots, pojící prvky grunge, blues, rock’n’roll a hardrock. Dva pánové a jedna dáma pocházejí z Lázní Kynžvart a jejich okolí. Jejich hudba nabízí jak příjemné a melancholické nálady, tak dechberoucí, tvrdé kytarové melodie, inspirované divokou přírodou krutého severu. Drsný kytarový zvuk, jednoduše zpracované basové linky, klasické složení bicích a tři vokály. Johnny, Anguis a Krakonoš.