En

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kino. Galerie

hudba

Snak The Ripper (CAN) + support: Junk (CAN)

Datum

Čtvrtek 15.6.2017, 21:00

Cena

290,- + poplatky v předprodejích / 360,- v místě

předprodej v Rock Café a v síti GoOut.net

Tenhle kanadský cápek je rozhodně člověkem, kterého se vyplatí sledovat a vnímat, pokud o hip hop máte třeba i jen okrajový zájem. Je málo raperů, kteří by byli nepřízni tohoto světa vystaveni více, než Snak. Mluví za něj zkušenosti a podává je v neotřelém obalu s nebývalou kvalitou živých vystoupení.
Od graffiti k rapu nikdy nebyla dlouhá cesta. Oba elementy hip hopu jsou již od nepaměti úzce propojeny. A zrovna u plechovek s barvou a zdí začal žít Snak svůj sen. Po těžkém dětství opustil svůj domov a od útlého věku se flákal jako bezdomovec, často pod vlivem drog a alkoholu. Až postupně se mu povedlo vybudovat respekt jako graffiti umělec a počas tohoto procesu přičichnul i k rapu.
Dnes jej od historie dělí několik úspěšných alb, tours po celém světě a spolupráce s nejlepšími v oboru. Jestli se jedná o Onyx, nebo legendární Outlawz (Tupacova stará crew), Snak dostává respekt od celé scény. Tour jezdí až na výjimky zásadně po boku své přítelkyně, Jaclyn Gee, která sama zpívá a taky hostuje v nejedné skladbě. Poslední album From the Dirt vyšlo vloni a přineslo sebou obrovskou vlnu pozitivních ohlasů. V roce 2017 je Snak opět v Evropě a v rámci svého turné zbourá i podium v pražském Rock Café (tentokrát zrovna bez Jaclyn). Ale dost už bylo slov, koukej 15. června dorazit a zažít tuto legendární show na vlastní triko!
(Marty /bbarak.cz)