En

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna.

hudba

Progres2

Datum

Středa 24.1.2018, 20:30

Cena

200,- + poplatky v předprodejích / 250,- v místě

Předprodej v Rock Café a síti GoOut.net

Legendární brněnská skupina skupina PROGRES 2 vystoupí poprvé pražském klubu Rock Café.
Ve středu 24. ledna se tady představí ve své historicky nejsilnější sestavě.
Koncertem skupina zahájí sérii koncertů, kterými v roce 2018 připomene 50.výročí od svého založení.

Progres 2:

Pavel Váně – kytara, zpěv
Zdeněk Kluka – bicí, zpěv
Roman Dragoun – klávesy, zpěv
Pavel Pelc – basa, zpěv
Miloš Morávek – kytara

PROGRES 2 – legendární brněnská rocková skupina. V roce 1968 ji založili pod původním názvem Progress Organization hudebníci Zdeněk Kluka a Pavel Váně.
Jejich první deska se stala dle kritiků časopisu Melodie deskou roku 1972.
Druhé LP – Mauglí vydali už pod „normalizačním“ názvem skupiny – Barnodaj. V dobách nejtužší normalizace pak na několik let přerušili činnost. Obnovili jí pod novým názvem PROGRES 2 v roce 1978, kdy poprvé představili experimentální audiovizuální projekt Dialog s vesmírem (první československou rockovou operu). V podobných náročných projektech pokračovali i na dalších albech (Třetí kniha džunglí, Mozek, Změna).
Po sametové revoluci natočili opět jako Progres 2 několik televizních pořadů, vydali v reedicích postupně u vydavatelství FT Records všechna svoje alba, také „live“ DVD z koncertu ke 45.výročí skupiny, na kterém vystoupilo i několik významných bývalých členů kapely. Na trhu je také kniha „V erbu Progres“ (nakladatelství Jota), kterou napsal Pavel Váně s publicistou Petrem Gratiasem. Kniha byla oceněna prestižní cenou E.E.Kische za literaturu faktu.
V současné době koncertují PROGRES 2 v nejsilnější sestavě své historie (Pavel Váně, Zdeněk Kluka, Roman Dragoun, Pavel Pelc a Miloš Morávek).
Na koncertech zní skladby ze všech projektů a vydaných alb. Výjimečně vystupuje skupina také s dechovou sekcí nebo i s ukázkou z projektu Dialog s vesmírem s originální audiovizuální projekcí.
V roce 2016 zvolili posluchači Rádia Beat skupinu Progres 2 do Beatové Síně Slávy.

Pro oslavy svého 50. výročí připravuje kapela v roce 2018 nejen velké celorepublikové turné, ale také nové řadové album, tradičně opět s propracovaným jevištním zpracováním.

—————————————————————————————————————–
Pavel Váně – kytara, zpěv, současný kapelník
Spoluzaložil Progress Organization i Progres 2. Hrál také se skupinami Synkopy, Collegium Musicum Mariana Vargy, Bronz a Bowle. V současné době občas vystupuje také se svou kapelou Bronz a akustickým triem V.K.V.

Zdeněk Kluka – bicí, zpěv
Spoluzakladatel kapely, dlouhá léta také kapelník, hrál ve všech sestavách, kterými skupina prošla. Paralelně také vystupuje ve skupině Čankišou.

Roman Dragoun – klávesy, zpěv
S Progres 2 natočil album Třetí kniha džunglí. Je také spoluzakladatelem skupin Futurum, T4. Kromě koncertování s Progres účinkuje občas se svým synem v kapele David Dragoun Band a mohl být i slyšen v muzikálu Jesus Christ Superstar, skupině Stromboli nebo skupině Pavitram. Občas také vystupuje se „Supergroup“ (skupina složená z osobností – vítězů hlasování posluchačů Rádia Beat v roce 2014) nebo také s kapelou His angels, T4, jako host Neřež či Lidopop.

Pavel Pelc – basa, zpěv
Ke skupině se připojil koncem sedmdesátých let. Vedle Progresu občas vystupuje se skupinou Futurum.

Miloš Morávek – kytara
Účinkoval v pořadech Dialog s vesmírem a Třetí kniha džunglí. Je společně s Romanem Dragounem spoluzakladatelem skupiny Futurum. Byl také členem skupiny Synkopy a dodnes hrává nejen s Progres, ale také s kapelou Madman.