En

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna.

hudba

Poletíme? / „POLETÍME DO STUDIA tour“ VYPRODÁNO!!!

Datum

Čtvrtek 23.11.2017, 20:00

Cena

Vyprodáno

Poletíme?
„POLETÍME DO STUDIA tour„
Kapela Poletíme? má za sebou úspěšné turné s Divokým Billem.
Společně odjeli na 22 koncertů a celkově zahráli pro téměř 70 tisíc lidí. Nyní se kapela vrací zpátky do klubů. Jejich Poletíme? DO STUDIA TOUR avizuje podzimní koncerty i přípravu nového alba, které na jaře nahrají a příští podzim vydají.
Po úspěšném létě stráveném převážně společným turné s Divokým Billem se Poletíme? opět vrací na klubová podia. V rámci „POLETÍME DO STUDIA tour“ si budou moci fanoušci vychutnat plnohodnotnou koncertní show. Energická kapela v čele s výtvarníkem a hudebníkem Rudolfem Brančovským se do konce roku představí celkem v 10 městech Čech a Moravy. Turné odstartovalo již v pátek 22.9. v narvaném Clubkině v Černošicích.
„Během tour s Divokým Billem si spousta lidí stěžovala, že hrajeme pouze necelou hodinu. V rámci Poletíme? DO STUDIA TOUR si budete moci užít plnohodnotný koncert“, komentuje nadcházející koncerty frontman kapely Rudolf Brančovský a dodává: „program bude prošpikovaný novinkami z připravované desky, ale tím, že budeme hrát celé koncerty, určitě dojde i na naše evergreeny, jako jsou Lokomotiva, Flašinety a podobně“.

Praha přivítá Poletíme? ve čtvrtek 23. listopadu v clubu Rock Café. Na jaře vyprodaná brněnská Fléda dala jasný impuls, že na domácí scéně má kapela výraznou fanouškovskou základu. Proto se Poletíme? rozhodli v Brně uspořádat koncerty rovnou dva! Hudební klub Fléda to s Poletíme? rozjede v úterý 12. a ve středu 13. prosince, kde také celé turné symbolicky skončí. Dalšími zastávkami turné budou Zlín, Polička, Pardubice, Olomouc, Brno a Košice u Tábora.

Nová deska na obzoru:
Jak lze vytušit z názvu podzimní koncertní šňůry, Poletíme? se po více než třech letech chystají opět do studia. Na podzim 2018 plánují vydat v pořadí již páté studiové album. Deska by se měla začít točit z kraje příštího roku. V rámci nadcházejících koncertů mají fanoušci možnost se stát spoluautory nových písní. Než půjdou Poletíme? do studia, tak své novinky zařadí do aktuálního playlistu, aby si je sami vyzkoušeli naživo, zjistili, jak publikum reaguje a společně pak dosáhli co nejlepšího výsledku, který následně zachytí ve studiu.
„Mnoho našich současných aranží vzniklo právě na koncertech v rámci improvizace posluchačům. Na našem turné se tedy může snadno stát, že právě až tady se ustálí budoucí podoba písně a tím pádem se i sami návštěvníci stanou spoluautory“, uzavírá Brančovský.
Poletíme? hrají jazz kántry punk v turbošansonovém duchu a jsou jedinečným hudebním uskupením, kterému vtiskl svoji autorskou originalitu frontman, zpěvák, textař a výtvarník Rudolf Brančovský. Aktuálně mají sebou vydařené již zmíněné turné s Divokým Billem a účast na vybraných letních festivalech v čele s Colours of Ostrava. Minulý rok jste je také mohli vidět na turné s Wohnout nebo na Českých Hradech.
Tato energická skupina dobře vypadajících mužů klade důraz na vtipné, poetické a veselé texty, u kterých si můžete být jisti, že jsou ze života. Skvělí muzikanti, co se nebojí to pořádně rozjet. Poletíme? se pomalu a jistě stávají fenoménem české hudební scény.

Složení kapely:
Rudolf Brančovský – zpěv / akustická kytara
Vojta Konečný – housle / zpěv
Jáchym Hájek – trubka / zpěv
Ondřej Hájek – piano
Michal Jež – bicí
Pavel Križovenský – saxofon
Vít Kravánek – basa
Josef Zámečník – banjo