EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

Nahko and Medicine for the People (USA)

Datum

Středa 24.8.2016, 21:00

Cena

490,- (plus poplatky v předprodejích) / 590,- v místě

Předprodej: síť GoOut.cz

Nahko and Medicine for the People
Po vyprodaném lednovém západoevropském turné se americká formace Nahko and Medicine for the People na konci léta vrátí do Evropy. Historicky první koncertní zastávkou v České republice bude ve středu 24. srpna 2016 klub Rock Café na Národní třídě v Praze. Nahko and Medicine for the People tu představí písně z debutového alba „Dark as Night“ z roku 2013 a z chystaného titulu „Hoka“.

Frontman skupiny Nahko (Nahkohe Parayno) se hrdě hlásí ke kulturním vlivům svých apačských, mohawkských, portorických, indických a filipínských předků. Hudbu vnímá jako léčivou sílu spojující generace, národy a kultury. Jeho vnímání hudby přirozeně přijímají posluchači po celém světě včetně České republiky. Demonstruje to příklad úvodní písně „Aloha Ke Akua“ z debutového alba, kterou si už stačilo přehrát přes pět a půl milionu návštěvníků YouTube.

Nové album skupiny Nahko and Medicine for the People nazvané „Hoka“ vychází 10. června 2016. Produkce se ujal držitel ceny Grammy Ted Hutt (The Gaslight Anthem, Old Crow Medicine Show, Lucero, Dropkick Murphys). „Hoka“ je Nahkova velmi osobní nahrávka. V textech písní se pouští do hlubšího zkoumání svých kořenů a tragických okolností, které obklopují jeho život.

Nahko byl jako dítě adoptován bělošskou středostavovskou rodinou, která mu mimo jiného poskytla základní hudební vzdělání ve hře na klavír. Jako náctiletý domov opustil a vypravil se hledat svou biologickou matku. O několik let později se Nahko dozvěděl, že jeho biologický otec byl zavražděn. Písničku „San Quentin“ z alba „Hoka“ Nahko napsal poté, co ve věznici v San Quentinu navštívil muže zodpovědného za vraždu svého otce. Z textu písně je zřejmé, že mu odpouští.

A jak vznikl název alba? „Hoka“ je slovo z jazyka indiánského kmene Lakotů, kterým vyzývají k akci. Znalci indiánské historie vědí, že když například náčelník Splašený kůň vedl své bojovníky do útoku ve vítězné bitvě u Little Big Hornu proti armádě generála Custera, pobízel je k boji výkřiky „Hoka, hey!“.