EN

Nejstarší klub v Praze. Hudba. Divadlo. Kavárna

hudba

FreeZone: Signály, Save the Emotion, Black Holes

Datum

Úterý 27.11.2018, 20:00

Cena

vstup zdarma

Signály (indie-pop)
Československá multikulturní kapela se základnou v Praze – ve složení Jano (zpěv) ze Slov-enska, Edý (kytara) z Vietnamu, Ivan (basa) z Ruska a Libor (bicí) z Čech. Kapela Signály má na kontě vydané konceptuální album Múzem motýlích krídiel, které pokřtilo v květnu na Den vítězství právě v Rock Café. Signály dbají na své precizní slovenské texty a rádi se vyžívají v melancholických náladách. Kapela na svém prvním podzimní turné objíždí některá česká města a příští rok se chystá také na Slovensko.

Black Holes (alternative rock)
Kapela staví na kontrastu masivního kytarového zvuku a melodického popového zpěvu. V lis-topadu 2017 vypustila kapela první dva singly a odstartovala živé hraní koncerty s Jane Weav-er (UK) a Baretta Love (DE). V září 2018 vydali úspěšný první videoklip k novému singlu Black Hole. Ten můžete slyšet v českých rádiích, kde zabodoval v několika hitparádách, a v hudební televizi Óčko. Živě se Black Holes ukáží opět už během podzimního turné po České republice. Začátkem příštího roku se kapela chystá nahrát EP.

Save The Emotion (alternative indie)
Save the Emotion je mladá nadějná berounská kapela, která začíná naplno využívat svůj potenciál. Při živém hraní disponuje vlnou energie a záplavou fanynek. Americký frontman zaujme chlapeckou tváří a silným hlasem dlouhodobého notorika a kuřáka. Basák zase vypracovanými svaly a soustředěným výrazem při hře (proto máme fanynky). Tyto dva pak doplňují skvěle ladící kytaristé a bubeník, jehož osudem bylo hrát v této kapele, jak už napovídá jeho příjmení.
Tím, že se tihle lidé s různým hudebním vkusem dali dohromady, vznikla chytlavá směsice indie a amerického punk-rocku, která by se občas dala líně nazvat grunge. Ale na to v sobě máme málo heroinu a nejsme ze Seattlu. Kapela se po učinkování v pořadu KB Band Academy na hudební stanici Óčko chystat vydat debutové album.