Program

SAINT SAVIOUR (UK) + guest: RARA AVIS

Datum a čas:13.7. Pátek 21:00
Cena:250,- + poplatky/předprodej pouze v síti Ticketpro

 

Britská „spasitelka“ Saint Saviour se představí v Praze, předskokany jsou Rara Avis!!!

Praha, 11.7. – Britská elektro-popová zpěvačka a skladatelka Becky Jones, vystupující pod uměleckým jménem Saint Saviour, přijede představit svoji současnou tvorbu do Prahy. Vystoupí v pátek 13. července v Rock Café. Předskočí ji česká kapela Rara Avis.

Saint Saviour vystupovala dříve, než se rozhodla dát se na dráhu sólistky, například s RGBs, Hurts nebo Groove Armada. Její hlas bývá často přirovnáván k Sinéad O’Connor, Kate Bush či Elisabeth Fraser. Sympatické dámě s fantaskním hlasem vybrali pořadatelé jako předskokany objev roku, kapelu Rara Avis. Rara Avis nejsou žádnými nováčky, na kontě již mají kritikou opěvované album The Portrait, právě vydané album Expectations a mnoho koncertů, předskakovali například britským The Subways nebo již výše zmiňovaným Hurts. „Jejich hudba je experimentálním koktejlem inspirovaným notnou dávkou nekonvenčnosti, ochucenou pořádnou dávkou energie i jemné melancholie. Rara Avis jsou také temnější a jejich skladby rozhodně nejsou žádné tuctovky – skvěle tak ladí s dynamickým a trochu temným přístupem k hudbě Saint Saviour. Obě kapely nám chystají na páteční koncert v Rock Café opravdu zajímavý zážitek!“ řekl nám jeden z promotérů.

Jeden ze členů kapely Rara Avis, Lukáš Sova, ke koncertu poznamenal: „Všiml jsem si tohoto koncertu prvně na Facebooku. Saint Saviour se mi hned zalíbila, působí svěže a její hlas je opravdu okouzlující. V její hudbě se toho opravdu hodně děje právě okolo jejího hlasu. Snad jen několik hodin po té jsme dostali s Rara Avis nabídku, zda-li bychom vystoupili jako hosté právě na tomto koncertu, což byla naprostá nádhera a velmi mile nás to překvapilo. Moc se na koncert těšíme, myslím, že na živo to bude skvělý zážitek a jsme rádi, že můžeme být součástí tohoto koncertu v Praze!“